Projekt Going Green with Robotics

Meie kool osaleb 2023-2024 õppeaastal Nordplus Junior programmi raames rahvusvahelises projektis “Going Green with Robotics”. Projekti partnerite (Haabersti Vene Gumnaasium, Skovvangskolen Taanist ja Riesese keskkool Leedust) eesmärk on suurendada koolieas huvi STEAM-i ja ökoloogia ainete vastu. Projekti käigus vahetavad õpetajad õpetamiskogemust ja tutvuvad partnerkoolide igapäevatööga. Projekti tegevused tõestavad, et programmeerimisõpet saab läbi viia ka väljaspool koolitunde, s.o. ekskursioonidel kohalikesse teaduskeskustesse ja muuseumidesse.

Going Green with Robotics

13.-17. novembril toimus esimene projektis osalejate kohtumine Eestis. Esimesena tervitas külalisi, õpetajaid ja õpilasi Leedust ja Taanist, Haabersti Vene Gumnaasium kui projekti koordinaator. “Droonivõistlus”, õppetund Proto Teaduskeskuses ja külastus rahvusvahelisele festivalile “Robotex” õnnestusid suurepäraselt. Kõigile osalejatele korraldati Eestimaa loodusega tutvumiseks matk Marimetsa rabasse. Lõpuüritusel avaldasid Taani ja Leedu õpilased ja õpetajad tänu sooja vastuvõtu eest meie kooli ja meie õpilaste peredele, samuti programmi eest, mis sisaldas palju harivaid tegevusi ning väljasõite Eesti ajaloo, kultuuri ja traditsioonide tundmaõppimiseks.

Årchus

5.-9. veebruar – Taani kool Skovvangskolen tervitas meie õpilasi ja õpetajaid. Meie koolist käisid Taani kooliplaani järgi tundides 6 õpilast ning osalenud õpetajad said uute robootikatehnoloogiate koolitust. Taani õpetajad jagasid hea meelega oma kogemusi. Kõik rahvusvaheliste meeskondade liikmed programmeerisid roboteid Robot wrestling ja Robot miniGolfi võistlusteks. Matk läbi metsa mere äärde kujunes väga harivaks ürituseks. Sellel reisil andis taanlasest õpetaja Frederik praktilise füüsikatunni: õpilased pidid okstest paate meisterdama ja mööda jõge sõitma saatma. Kõik õpilased vaatasid, kuidas nende paadid ujusid, mõned paadid uppusid kiiresti ja mõned jätkasid hõljumist. Seejärel kutsus Frederick õpilasi tegema järeldusi: uurige välja ujuvkehade olek. See katse oli väga särav ja hariv. Meie õpilased said Taani peredes elades väärtusliku sotsiaalse kogemuse. Siin on meie õpilaste arvustused pärast projektitegevust Taani koolis:

Arina Tšeremhova
“Mulle projekt väga meeldis. Kõik ekskursioonid olid väga huvitavad. Mul on hea meel, et mul oli võimalus tutvuda Taani loodusega. Leedu ja Taani õpilased olid väga toredad, kõik olid väga positiivsed. Tüdruku pere, kelle juures ma ööbisin, oli väga lahke ja mul oli väga tore. Mul õnnestus inglise keelt parandada. Olen väga tänulik, et mul oli võimalus selles projektis osaleda.”

Vanessa Djadjun
“Projekt osutus minu jaoks väga huvitavaks, lõbusaks ja ka kasulikuks. Tänu temale tutvusin paljude toredate inimestega, täiendasin oma inglise keelt ja õppisin palju Taani kohta. Sattusin heasse perekonda, kõik olid väga sõbralikud ja rõõmsameelsed. Olen väga tänulik koolile, vanematele, oma tüdruku perele, kes mind Taanis vastu võtsid, ja tüdrukule endale sellise kogemuse eest!”

Michelle Korchavinina
“Mõlema riigi (Taani ja Leedu) inimesed olid väga sõbralikud ja seltskondlikud. Nädala jooksul näidati meile peaaegu kõiki vaatamisväärsusi ja ilusaid kohti. Muuseumides saime Taani kohta teada palju kasulikke ja huvitavaid fakte.”

Karina Uuemaa
“Meil oli tore. Kui elasime teises peres, saime inglise keelt parandada :). Külastasin ka palju huvitavaid kohti. Tänu sellises projektis osalemisele saime iseseisvamaks.”